wz

23.3.2004

Bonus Club Cup - 14.3.2004

Přátelské setkání a soutěž příznivců slowflyerů spojené s vyhlášením výsledků hry Bonus Club Cup uspořádala v hale 1.HFK Děkanka v Praze4 redakce časopisu RC revue. Čekal jsem mohutnější účast jak diváků tak soutěžících, ale opak byl pravdou. Drtivou část soutěžního pole slowflyerů tvořila partička nás, známých "oblejzáků" slowfly soutěží. Možná si někdo může pomyslet, že kýčovitost naší účasti šla tak daleko, že i vítěz je stále stejný(letos pouze s vyjímkou soutěže Slowflyer2004). Ale to nám křivdíte. Když se zeptáte kohokoliv ze soutěžících na to, co by jej při soutěži nejvíce potěšilo, tak určitě každý odpoví: "Kdyby nevyhrál Tomáš(Ciniburk)!" No nic, jdu od toho, příliš upřímnosti někdy škodí :-))). Paradoxně nižší účast měla pro zúčastněné jednu nepopíratelnou výhodu - každý měl možnost zalétat si do systosti ve velké hale. Soutěž slowflyerů se létala dvoukolově. Létaly se úlohy průlety, let na cíl a přistání na letadlové lodi. V rámci jednoho letu soutěžící odlétl v pracovním čase všechny úlohy najednou. Výsledky z obou kol se sčítaly.
V rámci hry Bonus Club Cup proběhla i soutěž modelů Lazy Bee, postavených dle plánu časopisu RC revue. Čistotu stavby a celkový dojem každého modelu zhodnotila porota a úkolem soutěžícího bylo předvést letuschopnost svého modelu. Potud je vše jasné. Výsledky soutěže byly ovšem dost zarážející - zvítězila polystyrénová verze modelu v tečkované povrchové úpravě. Možná, že byla hezky postavená, povrchová úprava se mohla líbit, ale stavitel se třeba nenamáhal vyznačit okna kabiny a tak model zase až tak přesvědčivě nepůsobil. Korunu všemu nasadila letová ukázka, která přihlížející přesvědčila spíše o neletuschopnosti modelu, když skončila po chvilce nárazem do letadlové lodi a těžkým poškozením modelu. Přesto tenhle model zvítězil. Trochu mi to rozum nebral (asi nejenom mně), ale pořadatelé při vyhodnocování jistě dobře věděli co dělají...
Celkově se soutěž určitě povedla. Pořadatelsky byla výtečně zvládnuta a ceny, předané všem vitězům, byly až nečekaně hodnotné. Na oficiální výsledky si zatím musíte počkat - vyjdou v nejbližším čísle časopisu RC revue.

Tigercat Jiřího Šmída hlídkoval ve vzdušném prostoru haly.
Mikrodvouplošník Dana Šimáčka dostal atraktivní povrchovku.
Kam se podíváš samý EPP - depo Tomáše Ciniburka a Borise Guiče.
Blade - novinka od Free Airu. Díky úžasným letovým vlastnostem a jednoduchosti konstrukce má šanci získat si oblibu mezi širokou veřejností. Tenhle patří Ondřeji Eremiášovi, pro kterého je létání s Bladem droga asi jako...(doplňte dle obrázku)
Nedalo mi abych nevyužil vysoké koncetrace internetových diskutérů a nepoodhalil trochu anonymitu jejich "ksichtů" a nicků. Zleva Tomáš Ciniburk (tomasc), Ondřej Eremiáš, Boris Gujič, Petr Sysala (Pes) a Jiří Šmíd (jyrry)..
Pohled do haly. Dan Šimáček právě letí průlety brankou.
Petr Sysala startuje svou Lazy Bee.
Velké děti mají novou hračku - Blade. Ale pozor! Mezi malými dětmi teďshodou okolností letí hračka a seriál Beyblade. Bacha na záměnu - Blade se kupuje u Free Airu , Beyblade v hračkárně.
Valná hromada EPP proběhla za účasti pánů Sedláčka, Guiče a Ciniburka.
Nešťastný vítěz soutěže slowflyerů Tomáš Ciniburk. S cenou pro vítěze nebyl vůbec spokojen. Komu by se taky líbil digitál Canon A80 ? :-)))