wz


25.7.2007
Cellpro 4s v novém hávu. Nikoliv z nouze ctnost, ale nutnost.

Tak se mi v pátek 20.7. vrátila z nemocnice moje nabíječka Cellpro 4S živá a zdravá.. Nechtěně jsem jí ublížil na MiniSlowfyCupu, kde mou zásluhou utrpěla odpáleninu 3.stupně.  Sice na mne poté koukala, ale  žádosti o nabíjení nevnímala. Požádal jsem o pomoc na fóru Mojehobby a byl jsem rád, že slušní a nezjištní lidé ještě zdaleka nevymřeli. Dopadlo to tak, že jsem Cellpro odvezl hned v pondělí 2.7. k  hospitalizaci na Kliniku JKL, specializované pracoviště  součástkových odpálenin. Vyšetření, objednání  běžně  nedostupných součástek a vlastní zákrok provedl přímo přednosta kliniky Mudr. Kliment a pod jeho dohledem byla vedena i odborná rekonvalescence. Odbornou konzultaci nad detaily zákroku poskytl primář oddělení  pánské elektronické gynekologie Mudr. Tichý (veřejnosti známý spíše jako erektus). Takže Jirko - ještě jednou děkuji za opravu. Tomáši - moc díky za ochotu.
Dle rady  Pala "tendera" Lishaka jsem ani chvilku neotálel a začal shánět vhodnou krabičku pro zabudování Cellpra a jeho ochránění před případnými dalšími veselými příhodami.  Nejlépe se vybírá na www. krabicky.cz. Jediná vhodná krabička, splňující všechny požadavky, má typové označení KP05 a já jsem ji zakoupil v prodejně GM electronic. Hned jak jsem s ní dorazil domů, pustil jsem se do plastické operace. Postupoval jsem následovně: 1) demontáž vrchního duralového(hliníkového?) dílu nabíječky, 2) rozměření  a vyříznutí otvoru pro display, 3) stržení samolepky z vrchního dílu, 4) umístění  nabíječky do vrchního dílu nového krytu, 5) nalepení samolepky na novou krabičku. Samolepka bude v dalším průběhu přídržovat display i elektroniku na správném místě. 6) vyvedení druhého nabíjecího konektoru běžně používaného typu, 7) vyřezání potřebných otvorů v pravém boku krabičky, 8) zabudování interface pro PC do levého boku krabičky, 9) vyříznutí otvoru pro napájecí kabel, 10) zkompletování nabíječky  - elektronika se uvnitř vypodloží pěnou tak, aby tam vše pěkně drželo. Krabička se následně zacvakne a popřípadě se spoj obou polovin zajistí lepidlem.
Celá operace je dost velká piplačka, ale výsledek stojí to za to.  A tak v úterý 24.7. v 01:30 přede mnou leželo Cellpro s "lidskou tváří"  a já mohl jít s dobrým pocitem spát.